WNIOSEK O SKRÓCENIE ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW PRZEZ ZAŁOŻENIE BLOKADY ALKOHOLOWEJ ORZECZONEGO PRZED DNIEM 18 MAJA 2015R.

CENA: 200.00 PLN

Wzór pisma procesowego Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r., znajduje się pod artykułem.

Przed podjęciem decyzji o pobraniu wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem, który znajduje się w zakładce: O SERWISIEW artykule Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez blokadę alkoholową orzeczonego prawomocnie po dniu 18 maja 2015r. Zostały opisane przesłanki jakie musi spełnić skazany, aby ubiegać się o wydanie przez Sąd postanowienia o zakazie prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową, w stosunku do których wyrok uprawomocnił się po dniu 18 maja 2015r.

Natomiast w niniejszym artykule zostaną opisane przesłanki, jakie musi spełnić skazany w stosunku, do którego wyrok uprawomocnił się przed dniem 18 maja 2015r., aby mógł złożyć do Sądu przedmiotowy wniosek.

Na wstępie należy podkreślić, iż nowa instytucja wprowadzona w art. 182a do Kodeksu karnego wykonawczego nie jest faktycznym skróceniem orzeczonego prawomocnie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a zmianą sposobu wykonywania zakazu poprzez umożliwienie skazanemu przez pozostały okres trwania zakazu prowadzenie pojazdów, które wyposażone są w blokadę alkoholową.

W art. 182a § 1 k.k.w. ustawodawca wskazał minimalny okres jaki zakaz prowadzenia pojazdów musi być wykonywany przez skazanego, aby Sąd mógł wydać postanowienie o dalszym wykonywaniu środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową, tj.

1. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych musi być wykonywany przez co najmniej połowę orzeczonego zakazu,

2. a w przypadku zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego na podstawie art. 42 § 3 lub 4 k.k. co najmniej 10 lat,

Jednakże powyższe terminy nie dotyczą skazanych w stosunku, do których wyrok uprawomocnił się przed dniem 18 maja 2015r. Sytuację tych osób, reguluje art. 6 ustawy z dnia 20 marca 2015r. o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw. Zgodnie z tym artykułem „Wobec osób, w stosunku do których przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy orzeczono prawomocnym wyrokiem środek karny zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na podstawie art. 42 § 2 ustawy wymienionej wymienionej w art. 1 przepis art. 182a ustawy wymienionej w art. 3 stosuje się, jeżeli ten środek był wykonywany przez co najmniej 18 miesięcy.”

W związku z powyższym jeżeli wobec Ciebie wyrok uprawomocnił się przed dniem 18 maja 2015r., będziesz mógł złożyć wniosek o dalsze wykonywanie orzeczonego zakazu poprzez zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych niewyposażonych w blokadę alkoholową, dopiero po upływie co najmniej 18 miesięcy trwania zakazu.

Sąd zgodnie z art. 182a § 1 k.k.w. bierze pod uwagę również postawę, właściwości i warunki osobiste sprawcy oraz zachowanie w okresie wykonywania środka karnego które muszą uzasadniać przekonanie, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę nie zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

Dopiero po spełnieniu łącznie w/w przesłanek Sąd może wydać postanowienie o dalszym wykonywaniu orzeczonego zakazu poprzez zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych niewyposażonych w blokadę alkoholową. Należy podkreślić, iż decyzja Sądu ma charakter fakultatywny, tzn. że Sąd może wydać takie postanowienie albo odmówić wydania postanowienia o dalszym wykonywaniu środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową. Na odmowę wydania postanowienia skazanemu przysługuje zażalenie.

Sądem właściwym do złożenia wniosku jest
zgodnie z art. 3 § 1 k.k.w. Sąd, który wydał wyrok w I instancji.

Przed podjęciem decyzji o zakupie wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania się z przykładowym wzorem pisma procesowego, który znajduje się w zakładce: O SERWISIEProcedura zakupu wzoru pisma procesowego:

Po kliknięciu ikonki KUP TERAZ, która znajduje się poniżej, pojawi się strona z zamówieniem, które chcesz zrealizować. Zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu (informacje te przekazujesz tylko do mojej wiadomości i zostaną jedynie wykorzystane do zrealizowania transakcji). Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć na ikonkę KUPUJĘ WNIOSEK. Następnie zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę, na której pojawią się ikonki kilkunastu banków. Po wyborze właściwego banku, na końcu strony znajduje się ikonka PayU, która należy kliknąć, aby dokończyć transakcję. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę logowania się do Twojego banku i aby otrzymać wzór pisma procesowego należy dokonać przelewu. Po zrealizowaniu przelewu, zamówiony przez Ciebie wzór pisma procesowego zostanie automatycznie wysłany na adres e-mail, który podałeś na samym początku. Wzór pisma procesowego powinien pojawić się na Twoim e-mailu w ciągu 2 godzin.

Jeżeli pojawi się jakikolwiek problem techniczy z realizacją zamówienia, wówczas proszę o kontakt:

- e-mailowy na adres: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
lub
- telefoniczny pod nr 697 053 659
 
Możesz również zakupić wzór pisma procesowego dokonując bezpośrednio przelewu lub wpłaty przekazem pocztowym na nr konta Kancelarii:

46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Jako odbiorcę przelewu lub przekazu pocztowego wpisz:


Kancelaria Adwokacka Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

tytuł przelewu lub przekazu pocztowego: wzór pisma procesowego


Po wykonaniu przelewu lub przekazu pocztowego należy wysłać e-maila na adres:  biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
, w którym proszę napisać jaki wzoru pisma procesowego zamówiłeś oraz potwierdzanie przelewu lub zdjęcie potwierdzenia wpłaty na poczcie. Wówczas w ciągu 2 godzin zamówiony wzór zostanie do Ciebie wysłany na Twój adres e-mail.
 


Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego prawomocnym wyrokiem przed dniem 18 maja 2015r. można kupić klikając na ikonkę
 KUP TERAZ


 
Wzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Zakaz na 3 lata za nie znaczne przekroczenie
Ocena: 5/5

Witam Serdecznie Mam pytanie czy jest sens składać wniosek o wcześniejsze zwrócenie prawa jazdy. Sprawa wygląda tak że miałem nie znacznie przekroczony poziom alkoholu . Pani Prokurator mówiła ze mam wielkiego pecha i odstąpiłaby od wykonania kary ale przeważyło to że jestem osobą karaną i że mam wyrok w zawieszeniu z innych artykułów :( Tak się zdarzyło ze nie byłem na sprawie która odbyła sie w Maju tego roku i zapadł wyrok 3 lata zakazu + 5000 kary . Prawo jazdy zatrzymano mi w styczniu tego roku. Bardzo Proszę o odpowiedź czy jest jakaś najmniejsza szansa aby starać o zwrócenie Prawa jazdy przed upływem roku. Witam Pana, jeżeli wyrok jest prawomocny to jedyną szansą na skrócenie zakazu jest tzw. blokada alkoholowa. Jednakże o tą instytucję może się Pan starać dopiero po upływie połowy okresu zatrzymania prawa jazdy czyli 1,5 roku. Więcej na temat skrócenia zakazu dowie się Pan na: https://poradnik-adwokata.pl/co-to-jest-blokada-alkoholowa


Napisz swoją recenzjęPrzesłane komentarze

 1. 2017-05-23
  Ewa pisze:

  Dzień dobry! Dostałam karę zakazu prowadzenia pojazdu na 4 lata. Właśnie mijają trzy. Czy mogę ubiegać się o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych bez konieczności zamontowania alkomaty? Bardzo proszę o odpowiedź.

  + Odpowiedz
 2. 2017-04-08
  Michał pisze:

  Witam. Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi zostały mi odebrane ponad 18 miesięcy temu na 3 lata i tu pojawia się pytanie... jeżeli sąd rozpatrzyłby wniosek pozytywnie to czy egzamin na prawo jazdy, który będę musiał zdać będzie też ważny po upłynięciu pełnych 3 lat? Mówiąc prościej, czy po pełnych 3 latach zostanie mi wrócony dokument z pełnymi uprawnieniami na podstawie egzaminu na prawo jazdy z alkolockiem?

  + Odpowiedz
  • 2017-04-10
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   zdany egzamin w przypadku skrócenia zakazu prowadzenia pojazdów do pojazdów wyposażonych w blokadę alkoholową będzie ważny po zakończeniu tego okresu. Jednakże trzeba mieć na uwadzę, że jak Pan posiadał kilka kategorii prawa jazdy to egzamin będzie obowiązywał tylko na tą kategorie, którą Pan zda. Wobec powyższego jeżeli zda Pan egzamin w oparciu o skrócenie zakazu tylko na kat. B prawa jazdy a posiadał Pan jeszcze dla przykładu C, wówczas po zakończeniu okresu zakazu w celu odzyskania kat. C będzie Pan musiał zdać egzamin.

   + Odpowiedz
 3. 2016-05-09
  Kamil pisze:

  Witam. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, lecz mimo że pani sędzina twierdziła że mogę samemu zanieść do wydziału komunikacji uprawomocnione postanowienie sądu odnośnie mojego wniosku to urzędniczka ww. wydziału powiedziała, że uprawomocniona decyzja musi zostać przesłana drogą urzędową z sądu i nie mam po co jej to zanosić odpisu uprawomocnionego postanowienia, po które zresztą musiałem złożyć wniosek. Tak czy inaczej zakupiony przeze mnie wzór wniosku był bardzo pomocny.

  + Odpowiedz
  • 2016-05-11
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, w opisanej przez Pana sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie złożenie wniosku do Sądu o przesłanie prawomocnego odpisu postanowienia do wydziału komunikacji. 

   + Odpowiedz
 4. 2016-02-20
  Kamil pisze:

  Witam Zamówiłem u Pana wzór wniosku i zamierzam go jak najszybciej złożyć do sądu. Prawo jazdy miałem zatrzymane 01.06.2014 na okres 2 lat. Rozumiem że nie będzie możliwości odbycia ponownych kursów szkoły jazdy, tylko trzeba zdać ponownie egzamin. Dnia 10.09.2014 przyszło skierowanie na badania lekarskie w celu ustalenia przeciwwskazań lub ich braku do kierowania pojazdami. W skierowaniu jest pouczenie że badanie powinno być przeprowadzone w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny pracy zgodnie z $10 ust.1 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lipca 2014, które odbyło się po moim zajściu. Nie miałem możliwości odbyć wtedy badań na które miałem czas 1 miesiąca od doręczenia decyzji. Jak sąd pozytywnie rozpatrzy wniosek o zamianę zakazu na alcolock to czy będę musiał zrobić takie badanie przed egzaminem czy może powinienem zrobić takie badania przed złożeniem wniosku do sądu?

  + Odpowiedz
  • 2016-03-21
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   jeżeli Sąd przychyli się do Pana wniosku i skróci Panu zakaz prowadzenia pojazdów do pojazdów wyposażonych w blokadę alkholową, wówczas będzie Pan musiał zdać egzamin teoretyczny i praktyczny na prawo jazdy. Niestety dodatkowym wymogiem jest uzyskanie pozytywnych badań o przeciwskazaniu do prowadzenia pojazdów. Jeżeli Pan takie skierowanie otrzymał i nie poszedł na w/w badania to może z tego powodu zrobić się problem. W mojej ocenie powinien Pan pójśc do wydziału komunikacji i poprosić o dodatkowy termin na badania, ewentualnie złożyć wniosek o przedłużenie czasu na wykonanie badań, ponieważ bez tego nie dostanie Pan prawa jazdy, mimo tego że Sąd się na to zgodzi.

   + Odpowiedz
 5. 2015-09-24
  :) pisze:

  Witam mam pytanie jeśli po połowie kary sąd przychyli sie do zamontowania w moim samochodzie blikady to czy po całkowitym okresie zakazu tj. 3 lata bede mógł prowadzić inne pojazdy bez blokad ??? czy ta adnotacja w nowym prawku jest dozywotnia ??? jak to wygląda ? prosze o odp. pozdrawiam :)

  + Odpowiedz
  • 2015-09-24
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, po upływie 3 lat zakazu informacja o zezwoleniu na poruszanie się wyłącznie samochodem wyposażonym w blokadę alkoholową zostanie usunięta z Pana prawa jazdy. Po upływie zakazu będzie Pan musiał się zwrócić do wydziału komunikacji po wydanie nowego dokumentu.

   + Odpowiedz
 6. 2015-07-22
  Robakowski Pawel pisze:

  Witam mam zabrane prawo jazdy za wypadek ze skutkiem smiertelnym. Odbylem kare 5 lat pozbawienia wolności która zakonczyla się 1.01.2011 oraz mam zakaz prowadzenia wszelkich pojazdow mechanicznych na okres 7 lat od momentu opuszczenia zakładu karnego. Zostalem skazany z art. 177&2kk w zw z art. 178&1kk. Moje pytanie brzmi czy jest mozliwosc ubiegania się o szybsza możliwość prowadzenia pojazdow? Bardzo chetnie skorzystam z Pana pomocy jeśli będzie taka możliwość. Czekam na odpowiedz.

  + Odpowiedz
  • 2015-07-27
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam, z uwagi na okoliczność, iż Pana wyrok uprawomocnił się przez dniem 18 maja 2015r. to może Pan złożyć wniosek o skrócenie zakazu poprzez założenie blokady alkoholowej po upływie 18 miesięcy trwania zakazu.
   Zatem w Pana przypadku jak najbardziej może Pan już złożyć taki wniosek do Sądu. 

   + Odpowiedz
 7. 2015-06-22
  Andrzej pisze:

  Witam.....Zamówiłem u pana wniosek..WNIOSEK O SKRÓCENIE ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW PRZEZ ZAŁOŻENIE BLOKADY ALKOHOLOWEJ na pewno jak najszybciej go złożę.Mam jednak pytanie...Prawo jazdy miałem zatrzymane 3 lata temu na okres 4 lat...czyli rozumiem ,że taki wniosek mogę już złożyć....jednak dręczy mnie gdzie mam złożyć wniosek ponieważ od dwóch lat mieszkam w Niemczech i jestem tu zameldowany....Prawo jazdy zostało mi zatrzymane w Szczytnie i tam też miałem sprawę sądąwą..W tamtejszym też wydziale komunikacji są moje prawo jazdy.cofnięte do 06.2016 poddawałem się też już badaniom lekarskim i psychotechnicznym...Jednak stałe zameldowanie w Polsce mam w woj .mazowieckim....i sam teraz nie wiem w którym sądzie mam złożyć ten wniosek ...Wiem też,że mogę też zrobić prawo jazdy w Niemczech ale i tak będzie ono nieważne w Polsce...dlatego zależy mi żeby jak najszybciej odzyskać je w Polsce...Proszę o podpowiedź gdzie złożyć wniosek...Pozdrawiam

  + Odpowiedz
  • 2015-06-29
   Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

   Witam,

   na wstępie należy zaznaczyć, iż może się Pan starać o tzw. "skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych" po okresie 18 miesięcy wykonywania tego zakazu. Oznacza to, że jeżli zakaz jest wykonywany wobec Pana przez co najmniej 18 misięcy, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie w złożeniu takiego wniosku.

   Natomiast co do Sądu, do którego należy złożyć wniosek o wydanie postanowienia o zakazie prowadzenia pojazdów niewyposażonych w blokadę alkoholową to zgodnie z art. 3 par 1 k.k.w. sądem właściwym w postępowaniu wykonawczym jest Sąd, który wydał wyrok w I instancji.

   + Odpowiedz
 8. 2015-06-15
  Adwokat Mariusz Stelmaszczyk pisze:

  Drogi czytelniku, będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś. Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.

  + Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodę na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególności do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestępstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobrałeś pomógł Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i był wart zapłaconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostępniaj go innym osobom, gdyż włożyłem dużo pracy w stworzenie tego pisma.

Będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś.

Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.


LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
 1. Apelacja od wyroku za jazdę po alkoholu - wzór
 2. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
 3. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 4. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
 5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
 6. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
 7. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 8. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k.
 9. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 10. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 11. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
 12. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
 13. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
 14. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 15. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 16. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 17. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 18. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
 19. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
 20. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
 21. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
 22. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
 23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
 24. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
 25. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 26. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
 27. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
 28. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
 29. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 30. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 31. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
 33. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 34. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 35. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 36. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
 37. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
 38. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowanie karnego w sprawie o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a§1k.k. z odstąpieniem przez Sąd od orzekania zakazu prowadzenia pojazdów
 39. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 k.k. z orzeczeniem przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku.
Zatrzymane prawo jazdy
 1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
 5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
 6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
 7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
 8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
 9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
 10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
Pozbawienie wolności
 1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
 3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
 4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
 5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
 6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
 10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
 11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
 12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
 13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
Dozór elektroniczny
 1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
 2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
 3. Wniosek o dozór elektroniczny
Posiadanie narkotyków
 1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
 3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
 4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
 5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
Sprawy rodzinne
 1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
 2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
 3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
 4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
 5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
 6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
 7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
 8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
 9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
 10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
 11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
 1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
 2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
Bezpieczeństwo transakcji PayU

Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]