KIEDY BADANIE TRZEŹWOŚCI ALKOMATEM ZOSTAŁO PRZEPROWADZONE PRAWODŁOWO W SPRAWIE O PRZESTĘPSTWO I WYKROCZENIE PROWADZENIA SAMOCHODU POD WPŁYWEM ALKOHOLU?

CENA: 400.00 PLN

Na wstępie należy wskazać, iż Policja w sprawie o przestępstwo/wykroczenie prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu z każdego badania trzeźwości kierujących sporządza protokół badania trzeźwości, do którego załączane są wydruki z przeprowadzonych badań.

Do badania trzeźwości kierujących pojazdami Policja używa najczęściej dwóch rodzajów alkomatów:

 
  • Alco-Sensor IV - podręczny analizator wydechu
 
  • Alkometr A 2.0 - stacjonarny analizator wydechu

Każdy z tych alkomatów wyposażony w urządzenie, które drukuje wyniki przeprowadzonego przy ich użyciu badania trzeźwości. Następnie Policjant załącza je do protokołu badania trzeźwości kierującego, który znajduje się w aktach każdej sprawy o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Należy zaznaczyć, iż protokół badania trzeźwości wraz z załączonymi wydrukami jest najważniejszym dowodem w sprawie karnej o przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu.

Na wydrukach z badania alkomatem znajdują się informacje, które pozwalają na sprawdzenie czy badanie trzeźwości kierującego zostało przeprowadzone przez Policję w sposób prawidłowy. Dlatego też to od tego dokumentu i dołączonych do niego wydruków należy zacząć analizę akt sprawy karnej. Na wydrukach z badania alkomatem znajdują się następujące informacje:

 
  1. nazwa, model i numer seryjny alkomatu użytego do badania trzeźwości 
  2. data ostatniego wzorcowania alkomatu
  3. kontrola czystości testu
  4. wielkość (objętość) wydechu i czas wydechu (dotyczy alkomatów podręcznych, takich jak Alco-Sensor IV) oraz  rodzaj (tryb) przeprowadzonego badania (automatyczny lub manualny)
  5. data badania trzeźwości alkomatem
  6. wynik badania trzeźwości alkomatem
  7. dane badanego - oznacza imię i nazwisko badanego.
Każda z wyżej wymienionych  informacji, które są zamieszczone na wydrukach badania trzeźwości alkomatem ma istotne znaczenie w postępowaniu karnym o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.
 
Nazwa, model i numer seryjny alkomatu użytego do badania trzeźwości 

Informacje te pozwalają na ustalenie:
 
  • jakim rodzajem (podręcznym czy stacjonarnym)
    oraz
  • jakim konkretnie urządzeniem kierujący został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzięki tym danym osoba przeciwko, której toczy się postępowanie karne o przestępstwo lub wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu ma możliwość sprawdzenia, czy świadectwo wzorcowania alkomatu znajdujące się w aktach sprawy karnej dotyczy tego alkomatu, który został użyty do badania trzeźwości kierującego. Na świadectwie wzorcowania jest  wskazany numer seryjny wzorcowanego (kalibrowanego) urządzenia.

Ponadto należy sprawdzić, czy alkomat ma aktualne świadectwo wzorcowania, gdyż tylko w takim przypadku jego wynik może stanowić wiarygodny dowód w postępowaniu karnym o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu – każdy alkomat powinien być co 6 miesięcy wzorcowany.

 
Kontrola czystości testu oraz wielkość (objętość) wydechu i czas wydechu 
 
  • kontrola czystości testu - każde badanie trzeźwości kierującego pojazdem poprzedza automatycznie przeprowadzany przez alkomat test czystości, który powinien wynosić 0,00 aby wynik badania alkomatem był wiarygodnym dowodem w sprawie,
 
  • wielkość (objętość) wydechu i czas wydechu - według instrukcji obsługi alkomatu Alco-Sensor IV oraz wytycznych toksykologicznych opracowanych przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie:
 
  • minimalna wielkość (objętość) wydechu powinna wynosić 1,5 litra
 
  • minimalny czas wydechu powinien wynosi 3 sekundy
Jeżeli wielkość (objętości) wydechu wynosi poniżej 1,5 litra oraz czas wydechu wynosi mniej niż 3 sekundy, wówczas alkomat Alco-Sensor IV przechodzi z trybu automatycznego w tryb manualny.

Powyższe oznacza, że wyniki badania trzeźwości wskazane przez ten alkomat mają jedynie charakter jakościowy a nie ilościowy. Zatem wynik badania trzeźwości kierującego pojazdem dowodzi jedynie tego, że w wydychanym powietrzu badanego pojazdu znajdował się alkohol jednakże nie daje to podstaw do ustalenia jakie było stężenia tego alkoholu w organizmie.

Dlatego też w takim przypadku podany na wydruku wynik badania trzeźwości nie jest w tym zakresie wiarygodnym dowodem w sprawie karnej.

W sytuacji gdy na wydruku badania alkomatem pojawi się tryb manualny, Policjant ma obowiązek przeprowadzenia badania trzeźwości kierującego pojazdem alkomatem stacjonarnym, takim jak Alcometr A 2.0 lub pobrania od badanego krwi do analizy. Jednakże często zdarza się, że Policjanci o tym nie wiedzą i poprzestają na zbadaniu trzeźwości kierującego alkomatem podręcznym. W przypadku trybu manualnego brak przeprowadzenia kolejnych badań alkomatem stacjonarnym daje to podstawę do zakwestionowania wiarygodności dowodu z wyników  badania trzeźwości alkomatem

 
Data badania trzeźwości oraz wynik badania

Na wydruku z alkomatu znajduje się dokładna data - tzn. rok, miesiąc, dzień, godzina i minuta wykonania badania trzeźwości kierującego pojazdem. Informacje te umożliwiają  sprawdzenie, czy Policjanci zachowali 15 minutowy odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi badaniami trzeźwości przy użyciu alkomatu podręcznego. Nie zachowanie 15 minut odstępu miedzy kolejnymi badaniami trzeźwości przeprowadzonymi alkomatem podręcznym stanowi podstawę zakwestionowania wiarygodności dowodu z wyników  badania trzeźwości alkomatem kierującego.

Natomiast wynik badania oznacza zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu badanego, która jest podawana z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. W pracy zawodowej zetknąłem się z sytuacją, gdy na skutek pomyłki Policjanta wyniki badania trzeźwości wskazane w akcie oskarżenia różniły się od wyników na wydrukach badania alkomatem.

Jak widać na wydrukach z badania trzeźwości alkomatem znajduje się wiele informacji, które mogą mieć decydujące znaczenie dla odpowiedzialności karnej sprawcy przestępstwa lub wykroczenia prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Dlatego też analizę akt sprawy powinieneś zacząć od zapoznania się z dołączonymi do protokołu badania trzeźwości wydrukami z alkomatu. Umożliwi Ci to ocenę wiarygodności tego najważniejszego dowodu w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej.



Jeżeli chcesz, abym sprawdził czy w Twojej sprawie Policjanci przeprowadzili badania zgodnie z obowiązującymi w/w przepisami, tj. czy wydruki badania trzeźwości alkomatem mogą stanowić wiarygodny dowód w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie, możesz zamówić usługę, jaką jest analiza prawna przesłanych przez Ciebie dokumentów. Wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila z dokumentami wymienionymi poniżej wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 400 zł.

 

Pamiętaj, że od momentu przedstawienia Ci zarzutu prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości masz prawo wglądu w akta sprawy. Wystarczy, że zadzwonisz do właściwej jednostki Policji, Prokuratury lub Sądu - w zależności od tego gdzie znajdują się akta sprawy i umówisz się na termin zapoznania się z aktami. Możesz uzyskać kserokopie akt lub możesz wykonać ich fotokopie. W sprawie o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu najważniejsze są: protokół badania trzeźwości, wydruki z przeprowadzonych badań - zazwyczaj jest klika wydruków, więc pamiętaj aby zrobić kserokopię bądź fotokopię każdego wydruku oraz świadectwo wzorcowania, które jest dwustronne - na odwrocie znajdują się dodatkowe informacje, dotyczące alkomatu, którym zostałeś zbadany.

 

Dlatego też jeżeli chcesz, abym przeanalizował Twoją sprawę powinieneś wysłać mi e- mailem następujące dokumenty:

 

  • protokół badania trzeźwości alkomatem
     

  • wydruki z przeprowadzonych badań
     

  • świadectwo wzorcowania

 

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 400 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

 

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Nowy Świat 47 lok. 4
00-042 Warszawa


W ciągu 2 dni roboczych dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z analizą prawną przesłanych przez Ciebie dokumentów.

 

Analiza w/w dokumentów ma na celu sprawdzenie czy badania trzeźwości przeprowadzone przez Policjantów Twojej sprawie zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami i czy mogą tym samym stanowić wiarygodny dowód do uznania Cię przez Sąd za winnego zarzucanego Ci przestępstwa/wykroczenia.




Wzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Aktualnie brak opinii.



Napisz swoją recenzję




Warning: Use of undefined constant MYSQL_ASSOC - assumed 'MYSQL_ASSOC' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /produkt.php on line 205

Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 2 to be int, string given in /produkt.php on line 205

Przesłane komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.



    POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

    Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodę na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególności do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestępstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

    Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobrałeś pomógł Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i był wart zapłaconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostępniaj go innym osobom, gdyż włożyłem dużo pracy w stworzenie tego pisma.

    Będę Ci wdzięczny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczące pobranego przez Ciebie dokumentu. Proszę umieść je jako komentarz do artykułu, pod którym znajdował się plik, który pobrałeś.

    Jeżeli będziesz miał pytania dotyczące prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszę Cię o wpisanie zapytania pod artykułem.


    LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


    Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
    1. Zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata - co dalej
    2. Apelacja od wyroku skazującego za jazdę po alkoholu - wzór
    3. Czym jest blokada alkoholowa?
    4. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
    5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    6. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
    7. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
    8. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
    9. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
    10. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o jazdę pod wpływem alkoholu
    11. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    12. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
    13. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
    14. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
    15. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
    16. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    17. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    18. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    19. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    20. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
    21. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
    22. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
    23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
    24. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
    25. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
    26. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
    27. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    28. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
    29. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
    30. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
    31. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    33. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    34. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
    35. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    36. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę pod wpływem alkoholu bez zakazu
    37. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    38. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    39. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę pod wpływem alkoholu z zakazem na okres 1 roku
    40. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę po alkoholu bez zakazu prowadzenia pojazdów
    41. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę po alkoholu z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
    Zatrzymane prawo jazdy
    1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
    2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
    3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
    4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
    5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
    6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
    8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
    9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
    10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
    Pozbawienie wolności
    1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
    2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
    3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
    4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
    5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
    6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
    7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
    8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
    9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
    10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
    11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
    12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
    13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
    Dozór elektroniczny
    1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
    2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
    3. Wniosek o dozór elektroniczny
    Posiadanie narkotyków
    1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
    2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
    3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
    4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
    5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
    Sprawy rodzinne
    1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
    2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
    3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
    4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
    5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
    6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
    7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
    8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
    9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
    10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
    11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
    Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
    1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
    2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
    Bezpieczeństwo transakcji PayU

    Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]