WNIOSEK DO PROKURATURY O SKIEROWANIE DO SĄDU WNIOSKU O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA KARNEGO ZA PRZESTĘPSTWO POSIADANIA NARKOTYKÓW

CENA: 100.00 PLN

Wzór pisma procesowego Wniosek do Prokuratury o skierowanie do SÄ…du wniosku o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego za przestÄ™pstwo posiadania narkotyków, znajduje siÄ™ pod artykuÅ‚em.

Przed podjÄ™ciem decyzji o pobraniu wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania siÄ™ z przykÅ‚adowym wzorem, który znajduje siÄ™ w zakÅ‚adce: O SERWISIE


Celem niniejszego artykułu jest opisanie:

 
  1. instytucji warunkowego umorzenia postÄ™powania w postÄ™powaniu karnym o przestÄ™pstwo posiadania narkotyków z art.62 ust. 1 lub 3 Ustawy o przeciwdziaÅ‚aniu narkomanii,
  2. kto może zÅ‚ożyć do Prokuratury wniosek o skierowanie do SÄ…du zamiast aktu oskarżenia wniosku o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego za przestÄ™pstwo posiadania narkotyków,
  3. warunków, jakie musi speÅ‚nić sprawca przestÄ™pstwa posiadania narkotyków z art. 62 Ustawy o przeciwdziaÅ‚aniu narkomanii, aby mógÅ‚ zÅ‚ożyć do Prokuratury wniosek o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego,
  4. okolicznoÅ›ci, jakie Prokurator bierze pod uwagÄ™ rozważajÄ…c skierowanie do SÄ…du zamiast aktu oskarżenia wniosku o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego wobec sprawcy przestÄ™pstwa posiadania Å›rodków odurzajÄ…cych.

Na czym polega warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego za przestÄ™pstwo posiadania narkotyków?

Instytucja warunkowego umorzenia postępowania karnego została uregulowanat w art. 66 k.k.

Warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego polega na tym, że SÄ…d w wyroku stwierdza fakt popeÅ‚nienia przez oskarżonego przestÄ™pstwa posiadania Å›rodków odurzajÄ…cych, jednakże odstÄ™puje od wydania wyroku skazujÄ…cego z uwagi na szczególne Å‚agodzÄ…ce okolicznoÅ›ci dotyczÄ…ce popeÅ‚nionego czynu oraz sprawcy przestÄ™pstwa. 

Co różni warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego od skazania za przestÄ™pstwo posiadania narkotyków?
 
O warunkowe umorzenie postepowania karnego powinny zabiegać osoby zatrzymane na popeÅ‚nieniu przestÄ™pstwa posiadania narkotyków, którym zależy na zachowaniu statusu osoby nie karanej za przestepstwo, a wiÄ™c na zachowaniu tzw. czystej karty karnej. W razie warunkowego umorzenia postepowania karnego sprawca przestepstwa posiadania narkotyków pozostaje osobÄ… niekaranÄ… za przestÄ™pstwo. To wÅ‚aÅ›nie niekaralność za przestepstwo jest gÅ‚ównÄ… zaletÄ… warunkowego umorzenia postÄ™powania karnego.


Jakie są konsekwencje wyroku warunkowo umarzającego postępowanie karne?

Warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego nastÄ™puje na okres próby wynoszÄ…cy 1 rok albo 2 lata, liczÄ…c od daty uprawomocnienia siÄ™ wyroku warunkowo umarzajÄ…cego postÄ™powanie karne.

Jezeli w okresie próby sprawca przestÄ™pstwa posiadania narkotyków popeÅ‚ni kolejne przestÄ™pstwo lub nie wykonuje naÅ‚ożonych na niego w wyroku obowiÄ…zków, wówczas SÄ…d może podjąć warunkowo umorzone wobec niego postÄ™powanie karne. W takim przypadku postepowanie karne warunkowo umorzone "odżywa" i toczy siÄ™ na ogólnych zasadach. W zdecydowanej wiekszoÅ›ci przypadków koÅ„czy siÄ™ wyrokiem skazujÄ…cym.

Jeżeli SÄ…d nie podejmie wobec sprawcy przestepstwa warunkowo umorzonego postÄ™powania karnego wówczas do tego postÄ™powania karnego nie ma już powrotu, a z Krajowego Rejestru Karnego zostaje wykreÅ›lona jakakolwiek informacja o prowadzonym wczeÅ›niej postÄ™powaniu karnym.

W trakcie trwania okresu próby oskarżony powinien wykonywać obowiÄ…zki, naÅ‚ożone na niego przez SÄ…d w wyroku warunkowo umarzajÄ…cym postÄ™powanie karne. Najczęściej jest to obowiÄ…zek podjÄ™cia terapii dla osób uzależnionych od Å›rodków odurzajÄ…cych bÄ…dź obowiÄ…zek zapÅ‚aty Å›wiadczenia pieniężnego na wskazany przez SÄ…d cel spoÅ‚eczny.

Kto może się ubiegać o warunkowe umorzenie postępowania karnego?

Warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego jest możliwe, jeżeli przestÄ™pstwo, które popeÅ‚niÅ‚a osoba podejrzana, jest zagrożone karÄ… do 3 lat pozbawienia wolnoÅ›ci. W zwiÄ…zku z powyższym możliwe jest ubieganie siÄ™ o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego zarówno za czyn z art. 62 ust.1 Ustawy o przeciwdziaÅ‚aniu narkotyków tj. posiadanie narkotyków, jak i za czyn z art. 62 ust.3, tj. posiadanie narkotyków stanowiÄ…ce wypadek mniejszej wagi. Należy jednak podkreÅ›lić, iż nie jest możliwe warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego wobec sprawcy przestepstwa posiadania Å›rodków odurzajÄ…cych w znacznej iloÅ›ci z art. 62 ust.2 Ustawy o przeciwdziaÅ‚aniu narkomanii (czyli kilkudziesiÄ™ciu porcji narkotyku) z uwagi na zagrożenie karÄ… pozbawienia wolnoÅ›ci do 8 lat.  


Warunkiem konicznym do ubiegania siÄ™ o warunkowe umorzenia postÄ™powania jest uprzednia niekaralność sprawcy za przestÄ™pstwo popeÅ‚nione umyÅ›lnie. Dla przykÅ‚adu osoba karana za przestÄ™pstwo kradzieży (a wiÄ™c przestÄ™pstwo umyÅ›lne) nie może siÄ™ ubiegać o warunkowe umorzenie postepowania karnego w sprawie o posiadanie narkotyków do momentu zatarcia poprzedniego skazania, wÅ‚aÅ›nie z uwagi na karalnoÅ›c za przestepstwo umyÅ›lne.

O warunkowe umorzenie postępowania karnego może się ubiegać osoba karana za przestępstwo nieumyslne, np. spowodowanie wypadku drogowego z art.177 par. 1 k.k.

NajwiÄ™ksze szanse na warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego ma osoba zatrzymana na posiadaniu kilku porcji narkotyku, np. 4 gram marihuany. W przypadku posiadania kilkunastu porcji narkotyków warunkowe umorzenie postepowania karnego nadal jest możliwe, choć już niezwykle trudne.


 
Kto decyduje o warunkowym umorzeniu postÄ™powania karnego w postepowaniu karnym o przestÄ™pstwo posiadania narkotyków?

Należy podkreÅ›lić, iż tylko SÄ…d może warunkowo umorzyć prowadzone przeciwko sprawcy postÄ™powanie karne o posiadanie narkotyków. Nie może uczynić tego Prokurator. Prokurator może natomiast skierować do SÄ…du wniosek o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego, który zastÄ™puje akt oskarżenia. Przekonanie Prokuratora do zÅ‚ozenia do SÄ…du wniosku o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego zamiast aktu oskarżenia jest niezwykle istotne. W takim bowiem przypadku SÄ…d otrzymuje zgodne stanowisko oskarżyciela publicznego i oskarżonego. Zarówno Prokurator, jak i oskarżony wnioskujÄ… do SÄ…du o zakoÅ„czenie postepowania karnego poprzez jego warunkowe umorzenie. Niezwykle rzadko zdarza siÄ™, by SÄ…d takiego zgodnego wniosku nie uwzglÄ™dniÅ‚.

Temu właśnie celowi służy adresowany do Prokuratora wniosek o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego.

 
Przy jakiej iloÅ›ci narkotyków możliwe jest skierowanie przez ProkuraturÄ™ wniosku do SÄ…du o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego za przestÄ™pstwo posiadania narkotyków?

Możliwość ubiegania siÄ™ o skierowanie przez ProkuraturÄ™ wniosku do SÄ…du warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego jest uzależniona od iloÅ›ci i rodzaju posiadanych przez podejrzanego narkotyków. Jeżeli w czasie zatrzymania podejrzany posiadaÅ‚ Å›rodek odurzajÄ…cy, którego waga odpowiada w przybliżeniu kilku porcjom narkotyku - wówczas podejrzany ma duże szanse na warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego. W razie zatrzymania na posiadaniu kilkunastu porcji narkotyku przekonanie Prokuratora do zÅ‚ożenia do SÄ…du wniosku o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego jest teoretycznie możliwe, choc niezwykle trudne.

Trzeba dodać, iż nie bez znaczenia jest również rodzaj Å›rodka odurzajÄ…cego, jaki posiadaÅ‚a osoba podejrzana. Jeżeli byÅ‚y to tzw. narkotyki miÄ™kkie (np. marihuana, amfetamina) szanse na uzyskanie warunkowego umorzenia postÄ™powania karnego sÄ… duże wiÄ™ksze niż w przypadku posiadania tzw. narkotyków twardych (heroina, kokaina).

Jeżeli Prokurator skierowaÅ‚ już do SÄ…du akt oskarżenia za czyn posiadania narkotyków, zanim podejrzany zÅ‚ożyÅ‚ do Prokuratora swój wniosek, wówczas sprawca przestÄ™pstwa już jako oskarżony może zÅ‚ożyć wniosek o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego do SÄ…du, do którego sprawa trafiÅ‚a. WiÄ™cej informacji na temat wniosku do SÄ…du o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego znajdziesz w artykule: Wniosek do SÄ…du o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego za przestÄ™pstwo posiadania narkotyków. 

W art. 66 k.k. zostaÅ‚y wskazane przesÅ‚anki, które Prokurator bierze pod uwagÄ™ przy rozważaniu skierowania do SÄ…du wniosku o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego:

 
  1. wina i społeczna szkodliwość popełnionego przestępstwa nie są znaczne;
  2. okoliczności popełnionego przestępstwa nie budzą wątpliwości;
  3. sprawca przestępstwa jest niekarany za przestępstwo popełnione umyślnie;
  4. postawa sprawcy przestÄ™pstwa, jego wÅ‚aÅ›ciwoÅ›ci i warunki osobiste oraz dotychczasowy sposób życia;
które uzasadniajÄ… przekonanie, że pomimo warunkowego umorzenia postÄ™powania karnego sprawca przestÄ™pstwa bÄ™dzie przestrzegaÅ‚ porzÄ…dku karnego, a w szczególnoÅ›ci nie popeÅ‚ni ponownie przestÄ™pstwa.    

Po wpÅ‚yniÄ™ciu do SÄ…du wniosku prokuratora o warunkowe umorzenie postÄ™powania wobec sprawcy przestÄ™pstwa posiadania narkotyków, SÄ…d podejmuje decyzjÄ™ w przedmiocie warunkowego umorzenia postÄ™powania karnego na posiedzeniu bÄ…dź na rozprawie. SÄ…d w przedmiocie warunkowego umorzenia postÄ™powania karnego orzeka wyrokiem.  

SÄ…d kieruje sprawÄ™ na posiedzenie w przedmiocie warunkowego umorzenia postÄ™powania karnego na wniosek Prokuratora, z urzÄ™du bÄ…dź na wniosek oskarżonego. O terminie posiedzenia w przedmiocie warunkowego umorzenia postÄ™powania karnego SÄ…d zawiadamia oskarżonego, którego obecność na posiedzeniu nie jest obowiÄ…zkowa. Jednakże oskarżony osobistym stawiennictwem wykazuje szacunek SÄ…dowi oraz że zdaje sobie sprawÄ™ z powagi sytuacji.   

We wniosku do Prokuratury o skierowanie do Sądu zamiast aktu oskarżenia wniosku o warunkowe umorzenie postępowania należy wskazać następujące warunki:

 
  1. okreÅ›lić na jaki okres próby wnosi siÄ™ o warunkowe umorzenie postÄ™powania karnego tj. albo na okres 1 roku, albo 2 lat próby;
  2. zaproponować kwotę świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Uzasadnienie wniosku o warunkowe umorzenie postÄ™powania w sprawie o przestÄ™pstwo posiadania Å›rodków odurzajÄ…cych z art. 62 ust.1 Ustawy o przeciwdziaÅ‚aniu narkomanii powinno zawierać nastÄ™pujÄ…ce okolicznoÅ›ci:
 
  • wskazanie na jednorazowy przypadek wejÅ›cia w posiadanie Å›rodka odurzajÄ…cego; wyrażenie skruchy i potÄ™pienia swojego czynu, chęć poprawy;
  • pozostawanie podejrzanego od czasu zatrzymania w caÅ‚kowitej abstynencji od narkotyków;
  • podjÄ™cie przez podejrzanego terapii dla osób uzależnionych od Å›rodków odurzajÄ…cych; dobrowolne wsparcie finansowe na rzecz fundacji, zajmujÄ…cej siÄ™ pomocÄ… osobom uzależnionym od Å›rodków odurzajÄ…cych;
  • argumenty potwierdzajÄ…ce zasÅ‚ugujÄ…cy na aprobatÄ™ dotychczasowy sposób życia podejrzanego;
  • uzasadnienie, dlaczego wydanie wyroku skazujÄ…cego wobec podejrzanego bÄ™dzie miaÅ‚o dla niego i jego rodziny tragiczne skutki (utrata pracy, brak możliwoÅ›ci Å‚ożenia na utrzymanie rodziny itp.); dokumenty potwierdzajÄ…ce osiÄ…gniÄ™cia edukacyjne, zawodowe, dziaÅ‚alność charytatywnÄ… lub spoÅ‚ecznÄ…).
Przed podjÄ™ciem decyzji o zakupie wzoru pisma procesowego zapraszam do zapoznania siÄ™ z przykÅ‚adowym wzorem pisam procesowego, który znajduje siÄ™ w zakÅ‚adce: O SERWISIE



Procedura zakupu wzoru pisma procesowego:

Po klikniÄ™ciu ikonki KUP TERAZ, która znajduje siÄ™ poniżej, pojawi siÄ™ strona z zamówieniem, które chcesz zrealizować. Zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz numeru telefonu (informacje te przekazujesz tylko do mojej wiadomoÅ›ci i zostanÄ… jedynie wykorzystane do zrealizowania transakcji). Po wpisaniu wymaganych danych należy kliknąć na ikonkÄ™ KUPUJĘ WNIOSEK. NastÄ™pnie zostaniesz automatycznie przekierowany na stronÄ™, na której pojawiÄ… siÄ™ ikonki kilkunastu banków. Po wyborze wÅ‚aÅ›ciwego banku, na koÅ„cu strony znajduje siÄ™ ikonka PayU, która należy kliknąć, aby dokoÅ„czyć transakcjÄ™. NastÄ™pnie zostaniesz przekierowany na stronÄ™ logowania siÄ™ do Twojego banku i aby otrzymać wzór pisma procesowego należy dokonać przelewu. Po zrealizowaniu przelewu, zamówiony przez Ciebie wzór pisma procesowego zostanie automatycznie wysÅ‚any na adres e-mail, który podaÅ‚eÅ› na samym poczÄ…tku. Wzór pisma procesowego powinien pojawić siÄ™ na Twoim e-mailu w ciÄ…gu 2 godzin.

Jeżeli pojawi siÄ™ jakikolwiek problem techniczy z realizacjÄ… zamówienia, wówczas proszÄ™ o kontakt:

- e-mailowy na adres: biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
lub
- telefoniczny pod nr 697 053 659
 
Możesz również zakupić wzór pisma procesowego dokonujÄ…c bezpoÅ›rednio przelewu lub wpÅ‚aty przekazem pocztowym na nr konta Kancelarii:

46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Jako odbiorcÄ™ przelewu lub przekazu pocztowego wpisz:


Kancelaria Adwokacka Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

tytuÅ‚ przelewu lub przekazu pocztowego: wzór pisma procesowego


Po wykonaniu przelewu lub przekazu pocztowego należy wysÅ‚ać e-maila na adres:  biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl
, w którym proszÄ™ napisać jaki wzoru pisma procesowego zamówiÅ‚eÅ› oraz potwierdzanie przelewu lub zdjÄ™cie potwierdzenia wpÅ‚aty na poczcie. Wówczas w ciÄ…gu 2 godzin zamówiony wzór zostanie do Ciebie wysÅ‚any na Twój adres e-mail.
 



Wniosek o skierowanie przez ProkuraturÄ™ wniosku do SÄ…du o warunkowe umorzenie postÄ™powania za przestÄ™pstwo posiadania Å›rodków odurzajÄ…cych z art. 62 Ustawy o przeciwdziaÅ‚aniu narkomanii można kupić klikajÄ…c na ikonkÄ™ KUP TERAZ



 



Wzór pisma procesowego znajdujący się na stronie został napisany w przejrzysty sposób, ułatwiający jego samodzielne uzupełnienie o argumenty, dotyczące popełnionego przez Ciebie przestępstwa lub wykroczenia. Pod treścią każdego wzoru pisma procesowego znajduje się instrukcja postępowania w sprawie m.in. kiedy należy złożyć kupione przez Ciebie pismo, w jakiej formie oraz do jakiego organu należy je złożyć.
Jeżeli jednak chcesz, abym sprawdził Twoje pismo pod kątem merytorycznym oraz formalnym, jak również czy w swoim piśmie odpowiednio opisałeś wszystkie argumenty, możesz zamówić dodatkową usługę, jaką jest sprawdzenie napisanego przez Ciebie pisma, wówczas wyślij na adres biuro@adwokat-stelmaszczyk.pl, e-maila ze swoim wnioskiem wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu na kwotę 300 zł.

Nr konta bankowego, na którego należy dokonać wpłaty kwoty 300 zł:
46 1140 2017 0000 4402 1288 4234

Odbiorca:
Kancelaria Adwokacka
Mariusz Stelmaszczyk
ul. Okrężna 11a
02-916 Warszawa

W ciągu 1 dnia roboczego dostaniesz ode mnie e-maila zwrotnego z ewentualnymi poprawkami do Twojego pisma oraz nowymi argumentami, których nie ująłeś w swoim piśmie.


Aktualnie brak opinii.



Napisz swojÄ… recenzjÄ™




Warning: Use of undefined constant MYSQL_ASSOC - assumed 'MYSQL_ASSOC' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /produkt.php on line 205

Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 2 to be int, string given in /produkt.php on line 205

Przesłane komentarze

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.



    POUCZENIE O PRAWACH AUTORSKICH DOTYCZĄCYCH POWYŻSZEGO PISMA PROCESOWEGO.

    Jako autor tego pisma procesowego wyrażam zgodÄ™ na wykorzystanie tego pisma do prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i przekazywanie wzoru tego pisma innym osobom, a w szczególnoÅ›ci do zamieszczania go do pobrania w Internecie. Taki czyn stanowi przestÄ™pstwo z art. 78 ust. 1 pr. aut.

    Jeżeli w Twojej ocenie wniosek jaki pobraÅ‚eÅ› pomógÅ‚ Ci w prowadzonej przeciwko Tobie sprawie karnej i byÅ‚ wart zapÅ‚aconej przez Ciebie kwoty, wówczas uszanuj moje prawa autorskie do tego pisma i nie udostÄ™pniaj go innym osobom, gdyż wÅ‚ożyÅ‚em dużo pracy w stworzenie tego pisma.

    BÄ™dÄ™ Ci wdziÄ™czny za wszelkie uwagi i komentarze dotyczÄ…ce pobranego przez Ciebie dokumentu. ProszÄ™ umieść je jako komentarz do artykuÅ‚u, pod którym znajdowaÅ‚ siÄ™ plik, który pobraÅ‚eÅ›.

    Jeżeli bÄ™dziesz miaÅ‚ pytania dotyczÄ…ce prowadzonej przeciwko Tobie sprawy lub pobranego wzoru pisma, wówczas również proszÄ™ CiÄ™ o wpisanie zapytania pod artykuÅ‚em.


    LISTA WZORÓW PISM PROCESOWYCH


    Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu
    1. Zakaz prowadzenia pojazdów na 3 lata - co dalej
    2. Apelacja od wyroku skazującego za jazdę po alkoholu - wzór
    3. Czym jest blokada alkoholowa?
    4. Zażalenie na postanowienie Sądu o odmowie zgody na blokadę alkoholową
    5. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. tj. prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu przy najwyższym wyniku 0,10 m/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    6. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 k.w. z wnioskiem o zmianę orzeczenia poprzez odstąpienie od orzeczenia środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznyc
    7. Apelacja od wyroku skazującego za popełnienie wykroczenia z art. 87 § 1 Kodeksu wykroczeń z wnioskiem o zmianę rozstrzygnięcia poprzez orzeczenie środka karnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy
    8. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej z przestępstwa jazdy po alkoholu na wykroczenie jazdy pod wpływem alkoholu
    9. Odstąpienie przez sąd na podstawie art. 39 § 1 k.w. od zakazu prowadzenia pojazdów za wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
    10. Korzyści z warunkowego umorzenia postępowania karnego w sprawie o jazdę pod wpływem alkoholu
    11. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    12. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o przestępstwo z art. 178a § 1 k.k. wraz z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania karnego z zakazem prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
    13. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w.
    14. Jak powinno wyglądać badanie trzeźwości kierującego pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu?
    15. Kiedy badanie trzeźwości alkomatem zostało przeprowadzone prawodłowo w sprawie o przestępstwo i wykroczenie prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu?
    16. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    17. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    18. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    19. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    20. Wniosek o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów przez założenie blokady alkoholowej orzeczonego przed dniem 18 maja 2015r.
    21. Wniosek o skrócenie zakazu przez blokadę alkoholową - wzór
    22. Stanowisko procesowe w przedmiocie oświadczenia złożonego przez podejrzanego podczas zatrzymania przed funkcjonariuszami Policji
    23. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu mechaniki, maszyn i urządzeń - analizatorów alkoholu
    24. Zmiana terminu przesłuchania na Policji w charakterze podejrzanego w sprawie karnej o przestępstwo
    25. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania 15 - minutowego odstępu pomiędzy badaniami
    26. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy
    27. Sprzeciw od wyroku nakazowego w sprawie o wykroczenie z art. 87 § 1 k.w. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    28. Wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego z zakresu toksykologii w przypadku niezachowania czasu i objętości wydechu
    29. Odwołanie od decyzji Starosty w sprawie odmowy wydania dokumantu prawa jazdy
    30. Wniosek o zmianę kwalifikacji prawnej oraz opisu czynu z przestępstwa z art. 178a § 1 k.k. na wykroczenie z art. 87 § 1 k.w.
    31. Wniosek do Sądu o wydanie postanowienia o odmowie wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    32. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z odstąpieniem przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    33. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu z art. 87 § 1 k.w. z orzeczeniem 6 miesięcy zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    34. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo prowadzenia motocykla w stanie nietrzeźwości z art. 178a§ 1 k.k.
    35. Wniosek do Sądu o zwrot prawa jazdy przy najwyższym wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    36. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę pod wpływem alkoholu bez zakazu
    37. Wniosek o umorzenie postępowania w sprawie o wykroczenie prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    38. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu prawa jazdy przy wyniku 0,10 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu
    39. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę pod wpływem alkoholu z zakazem na okres 1 roku
    40. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowanie za jazdę po alkoholu bez zakazu prowadzenia pojazdów
    41. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za jazdę po alkoholu z orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdów na okres 1 roku
    Zatrzymane prawo jazdy
    1. Zażalenie na postanowienie Prokuratora o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k.
    2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
    3. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
    4. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy zostało zatrzymane
    5. Wniosek do Prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo spowodowania wypadku drogowego z art. 177 § 1 k.k. - w przypadku gdy prawo jazdy nie zostało zatrzymane
    6. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze za wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w. na karę grzywny z odstąpieniem od zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych
    7. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 par. 1 k.w.
    8. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o kolizję drogową
    9. Zażalenie na postanowienie Sądu o zatrzymaniu dokumentu prawa jazdy w sprawie o wykroczenie z art. 86 § 1 k.w.
    10. Stanowisko procesowe w przedmiocie wniosku Policji o wydanie postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy w sprawie o kolizjÄ™ drogowÄ…
    Pozbawienie wolności
    1. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
    2. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary
    3. Wniosek o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności
    4. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary pozbawienia wolności
    5. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
    6. Zażalenie na postanowienie o odmowie odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
    7. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
    8. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
    9. Wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary
    10. Wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy rodzinne
    11. Wniosek o przerwę w wykonywaniu kary pozbawienia wolności z uwagi na ważne względy osobiste
    12. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką chorobę skazanego
    13. Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności z uwagi na ciężką sytuację rodzinną skazanego
    Dozór elektroniczny
    1. Zażalenie na postanowienie o odmowie udzielenia zgody na dozór elektroniczny
    2. Wniosek o dozór elektroniczny z obowiązkiem łożenia na utrzymanie dzieci
    3. Wniosek o dozór elektroniczny
    Posiadanie narkotyków
    1. Wniosek do Prokuratury o skierowanie do Sądu wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
    2. Wniosek do Sądu o warunkowe umorzenie postępowania za przestępstwo posiadania narkotyków
    3. Wniosek do Prokuratury o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
    4. Wniosek o dobrowolne poddanie się karze w sprawie o przestępstwo posiadania narkotyków
    5. Wniosek do Sądu o umorzenie postępowania karnego za przestępstwo posiadania narkotyków
    Sprawy rodzinne
    1. Wniosek o wszczęcie egzekucji przez zarząd przymusowy nad przedsiębiorstwem lub gospodarstwem rolnym
    2. Oświadczenie o wyborze komornika sądowego przez wierzyciela
    3. Umorzenie postępowania egzekucyjnego z alimentów na wniosek dłużnika
    4. W jaki sposób złożyć wniosek o eksmisję w przypadku stosowania przemocy przez członka rodziny?
    5. Jak napisać pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu uzależnienia od alkoholu lub narkotyków?
    6. W jaki sposób złożyć pozew o obniżenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka
    7. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się z art. 207 § 1 k.k. z wnioskami dowodowymi wzór
    8. W jaki sposób złożyć pozew o podwyższenie alimentów na rzecz małoletniego dziecka?
    9. Pozew o rozwód wzór, z wyłącznej winy małżonka z powodu przemocy domowej
    10. Od czego zależy wysokość alimentów na dziecko
    11. W jaki sposób złożyć pozew o alimenty na rzecz małoletniego dziecka
    Wady fizyczne i prawne sprzedanego samochodu
    1. Zawiadomienie o wadzie prawnej sprzedanego samochodu wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy i wezwaniem do zwrotu zapłaconej ceny
    2. Wniosek do Prokuratury o zwrot zatrzymanego pojazdu w związku z jego kradzieżą na szkodę prawowitego właściciela
    Bezpieczeństwo transakcji PayU

    Strona używa plików cookie. Pozostając na naszej stronie wyrażasz na to zgodę. Więcej informacji. [OK]